Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulanlar

Yeni Yasal Düzenleme

17 Aralık 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan asgari ödeme oranları ile ilgili değişiklik uyarınca Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmeliğin 17.maddesi güncellenmiştir. Buna göre uygulanması gereken asgari ödeme oranlarına ilişkin detaylar aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Aynı değişiklik kapsamında Yönetmeliğin 22.maddesine eklenen fıkra gereğince de, 16.06.2011 tarihinden itibaren bir takvim yılı içerisinde en fazla üç defa, dönem borcunun yüzde ellisine kadar ödeme yapılan kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamayacak ve bu tür kartlar nakit kullanımına kapatılacaktır.

Asgari ödeme oranları ve geçerli olduğu tarihleri görmek için tıkla.

Bankalar ve çıkartmaya yetkili kuruluşların müşterilerine belirli limitler dahilinde, nakit kullanmaksızın mal ve hizmet alabilmeleri, nakit kredi çekebilmeleri için verdikleri ödeme aracıdır.

 • Hayatımıza kolaylık ve değer katar.
 • Sektörel büyüme sağlar, istihdam yaratır.
 • Kayıtdışını kayıt altına alır.

Daha detaylı bilgi için www.kartbilinci.com sitesini ziyaret edebilirsin.

CardFinans GO, "Bizce Mümkün İşareti" gördüğün 800'ü aşkın üye markanın, 70.000'den fazla alışveriş noktasında; senin için çok özel indirimler, taksitler, avantajlar ve hizmetler sunan bir kredi kartıdır.

CardFinans GO'yu, Visa ve MasterCard logosu bulunan her harcama noktasında kullanabilirsin.

CardFinans GO ile harcama yaparken, harcamanın miktarına göre kazanacağın ve CardFinans GO üye işyerlerinde kullanabileceğin para yerine geçen özel puandır.

Kazandığın ParaPuan'ları;

 • CardFinans GO üye işyerlerinde harcama yaparken,
 • ParaPuan YükleKonuş hizmetimiz sayesinde SMS ile cep telefonuna TL yükleme yaparken,
 • Dilediğin havayolu şirketinden bedava uçak bileti alırken,
 • Varan Turizm'den bedava otobüs bileti alırken kullanabilirsin.

CardFinans GO'ya 18-26 yaş arası üniversite öğrencisi veya çalışan herkes başvurabilir.

CardFinans GO için ek kart çıkartılmamaktadır.

Tüm kredi kartları için aynı limit verilir, tüm kartlar için ortak limit kullanılır.

Kredi Kartı borcunu ödemek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsin:

Eğer Finansbank'ta hesabın varsa Otomatik Ödeme Talimatı'nı aşağıdaki noktalardan verebilirsin:

Başka bankalardan ödeme yaparken; Banka kodunu 111, Şube kodunu 998 seçerek 16 haneli kart numaranı ve ad-soyad bilgilerini eksiksiz girmelisin.

Hesap Kesim Tarihini 0850 222 0 900 Çağrı Merkezi'ni arayarak veya İnternet Şubesi'nden değiştirebilirsin. Hesap Kesim Tarihi değişikliği yılda 1 kere yapılabilmektedir.

E-Ekstre talimatını vermek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsin:

Hesap özetin, hesap kesim tarihini takip eden gün posta /e-posta ile ekstre adresine gönderilmektedir. Ekstrenin sana zamanında ulaşması için bankamızda kayıtlı olan adresinin ya da e-posta bilginin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol etmelisin.

Aylık borç bilgilerini ekstre dışında öğrenebileceğin kanallar aşağıdaki gibidir:

 • Finansbank Şubeleri,
 • Finansbank ATM'lerinde İnceleme İşlemleri > Son Ekstre Bilgisi menüsü,
 • 0850 222 0 900 Çağrı Merkezi'ni aradığında kart numaranı girdikten sonra sırasıyla 2 ve 1'i tuşlayarak,
 • Finansbank İnternet Şubesi > Kredi Kartı İşlemleri > Kart Bilgileri ve Ekstreler > Ekstre Görüntüleme menüsü,
 • Cep telefonundan SMS ile 4490'a EKSTRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartının son 4 rakamını yazıp göndererek (Örnek: EKSTRE 1234).

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

CardFinans GO Angry Birds’ün kart ücreti 10 TL; yıllık ücreti ise öğrenciler için 25 TL, çalışanlar için 59 TL’dir. Diğer faiz oranları ve ücretleri CardFinans GO ile aynı olup detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

CardFinans GO hesap ekstrende belirtilen dönem borcuna istinaden, gecikmeye düşmemen için gerekli olan minimum ödeme tutarıdır.

17 Aralık 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan asgari ödeme oranları ile ilgili değişiklik uyarınca Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmeliğin 17.maddesi güncellenmiştir. Buna göre uygulanması gereken asgari ödeme oranlarına ilişkin detaylar aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Aynı değişiklik kapsamında Yönetmeliğin 22.maddesine eklenen fıkra gereğince de, 16.06.2011 tarihinden itibaren bir takvim yılı içerisinde en fazla üç defa, dönem borcunun yüzde ellisine kadar yapılan kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamayacak ve bu tür kartlar nakit kullanımına kapatılacaktır.

Asgari ödeme oranları ve geçerli olduğu tarihleri görmek için tıklayınız.

Hesap özetinde belirtilen son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapılmaması veya asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda;

 • Asgari tutarın ödenmeyen kısmı için hesap özetinde belirtilen oranda gecikme faizi,
 • Kalan bakiye (asgari tutarın ödenmeyen kısmı hariç) için ise hesap özetinde belirtilen oranda akdi faiz işletilmektedir.
 • Hem yurtiçinde hem de yurtdışında VISA/MasterCard anlaşmalı herhangi bir banka şubesinden CardFinans GO ‘nu göstererek, limitin dâhilinde istediğin kadar nakit kredi çekebilirsin. Bankanın Finansbank Şubesi olması gerekmez.
 • Hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki tüm ATM'leri kullanarak 24 saat nakit avans çekebilirsin.
 • Telefon Bankacılığı ve İnternet Şubesi yoluyla da kredi kartınla nakit kredi kullanabilirsin.

Kartın çalındığında ya da kaybolduğunda hiç vakit kaybetmeden;

 • En yakın Finansbank Şubesi'ne haber verebilir,
 • 0850 222 0 900 Çağrı Merkezi'ni arayarak müşteri danışmanlarımıza bilgi verebilirsin.

Mail-Order kartının fiziksel olarak bulunmadığı ortamda; yani mektup ile sipariş, telefon veya internet aracılığı ile yapılan kredi kartıyla alışveriş işlemidir. Kartın bu işleme açıktır, ancak arzu edersen kapattırabilirsin.

Ticari ve yeniden satış amaçlı toplu alışverişler için yapılan harcamalarda bireysel kredi kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer tüm kampanya uygulamalarından faydalanamazsın