Sor Bakalım

Sor Bakalım

Yeni tahsis edilen kredi kartlarında, kullanım başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar asgari ödeme oranı 40% olarak uygulanacaktır.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca “Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarı son ödeme tarihine kadar; toplam üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımına, üst üste üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımı ile mal ve hizmet alımına kapatılır. Söz konusu kredi kartlarının limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz ve bu tür kartlar nakit kullanımına veya kullanıma kapalı tutulur

Bankalar ve çıkartmaya yetkili kuruluşların müşterilerine belirli limitler dahilinde, nakit kullanmaksızın mal ve hizmet alabilmeleri, nakit kredi çekebilmeleri için verdikleri ödeme aracıdır.

 • Hayatımıza kolaylık ve değer katar.
 • Sektörel büyüme sağlar, istihdam yaratır.
 • Kayıtdışını kayıt altına alır.

Daha detaylı bilgi için www.bkm.com.tr/kart-bilinci/ sitesini ziyaret edebilirsin.

CardFinans GO, "Bizce Mümkün İşareti" gördüğün 800'ü aşkın üye markanın, 70.000'den fazla alışveriş noktasında; senin için çok özel indirimler, taksitler, avantajlar ve hizmetler sunan bir kredi kartıdır.

CardFinans GO'yu, Visa ve MasterCard logosu bulunan her harcama noktasında kullanabilirsin.

CardFinans GO ile harcama yaparken, harcamanın miktarına göre kazanacağın ve CardFinans GO üye işyerlerinde kullanabileceğin para yerine geçen özel puandır.

Kazandığın ParaPuan'ları;

 • CardFinans üye işyerlerinde harcama yaparken,
 • Dilediğin havayolu şirketinden bedava uçak bileti alırken kullanabilirsin.

ParaPuan 0,1 Kr'a denk gelmektedir. QNB Finansbank kredi kartı sahipleri birikmiş ParaPuan'larını QNB Finansbank POS'larında alışveriş esnasında kullanabilir.

CardFinans GO'ya 18-24 yaş arası üniversite öğrencisi herkes başvurabilir.

Tüm kredi kartları için aynı limit verilir, tüm kartlar için ortak limit kullanılır.

Kredi Kartı borcunu ödemek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsin:

Eğer QNB Finansbank'ta hesabın varsa Otomatik Ödeme Talimatı'nı aşağıdaki noktalardan verebilirsin:

TL borcun için ayrı ayrı olmak üzere dilersen kart borcunun tümü için, dilersen asgari ödeme tutarı kadar otomatik ödeme talimatı verebilirsin. USD borcun için sadece kart borcunun tümü için otomatik ödeme talimatı verebilirsin.

Başka bankalardan ödeme yaparken; Banka kodunu 111, Şube kodunu 998 seçerek 16 haneli kart numaranı ve ad-soyad bilgilerini eksiksiz girmelisin.

Hesap Kesim Tarihini 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya İnternet Şubesi'nden değiştirebilirsin.

E-Ekstre talimatını vermek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsin:

Hesap özetin, hesap kesim tarihini takip eden gün posta /e-posta ile ekstre adresine gönderilmektedir. Ekstrenin sana zamanında ulaşması için bankamızda kayıtlı olan adresinin ya da e-posta bilginin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol etmelisin.

Aylık borç bilgilerini ekstre dışında öğrenebileceğin kanallar aşağıdaki gibidir:

 • QNB Finansbank Şubeleri,
 • QNB Finansbank ATM'lerinde İnceleme İşlemleri > Son Ekstre Bilgisi menüsü,
 • 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'nı aradığında kart numaranı girdikten sonra sırasıyla 2 ve 1'i tuşlayarak,
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi > Kredi Kartı İşlemleri > Kart Bilgileri ve Ekstreler > Ekstre Görüntüleme menüsü,
 • Cep telefonundan SMS ile 4490'a EKSTRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartının son 4 rakamını yazıp göndererek (Örnek: EKSTRE 1234).

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Kredi kartı hesap ekstrende belirtilen dönem borcundan dolayı, gecikmeye düşmemen için gerekli olan minimum ödeme tutarıdır. Ayrıca yapılandırılmış borcun varsa, taksit tutarları da bu asgari tutara ilave edilmektedir.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca bireysel kredi kartlarında uygulanan asgari ödeme oranları aşağıdaki şekildedir;

08/10/2013 ve sonrasında bireysel kredi kartı alan müşterilerin asgari ödeme oranları limitlerine göre aşağıdaki gibidir;


Limit Asgari Ödeme Oranı
0 – 14.999 TL %30
15.000 – 19.999 TL %35
20.000 TL ve üzeri %40

08/10/2013 öncesinde bireysel kredi kartı almış olan müşterilerin asgari ödeme oranları ise limitlerine göre aşağıdaki gibidir;


Limit 31.12.2014’e kadar 01.01.2015’ten sonra
0 – 14.999 TL %27 %30
15.000 – 19.999 TL %32 %35
20.000 TL ve üzeri %40 %40

Yeni tahsis edilen kredi kartlarında, kullanım başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar asgari ödeme oranı 40% olarak uygulanacaktır.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca “Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarı son ödeme tarihine kadar; toplam üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımına, üst üste üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımı ile mal ve hizmet alımına kapatılır. Söz konusu kredi kartlarının limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz ve bu tür kartlar nakit kullanımına veya kullanıma kapalı tutulur”.

Alışveriş faizi, TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcuna uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır.

Gecikme faizi, TCMB tarafından belirlenen ve asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması halinde, asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına son ödeme tarihinden itibaren işletilen aylık net faiz oranıdır.

Hesap özetinin toplam borcu son ödeme tarihine kadar ödenirse herhangi bir faiz işlemez.

Hesap özetinin son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapmaman veya eksik ödeme yapman halinde, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödenmeyen toplam bakiyeye alışveriş faizi, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın ödenmeyen kısmına gecikme faizi ve kalan bakiyeye alışveriş faizi uygulanır.

Ayrıca nakit çekim işlemlerinde, işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar alışveriş faizi uygulanır.

 • Hem yurtiçinde hem de yurtdışında VISA/MasterCard anlaşmalı herhangi bir banka şubesinden CardFinans GO ‘nu göstererek, limitin dâhilinde istediğin kadar nakit kredi çekebilirsin. Bankanın QNB Finansbank Şubesi olması gerekmez.
 • Hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki tüm ATM'leri kullanarak 24 saat nakit avans çekebilirsin.
 • Telefon Bankacılığı ve İnternet Şubesi yoluyla da kredi kartınla nakit kredi kullanabilirsin.

Kartın çalındığında ya da kaybolduğunda hiç vakit kaybetmeden;

 • En yakın QNB Finansbank Şubesi'ne haber verebilir,
 • 0850 222 0 900 Çağrı Merkezi'ni arayarak müşteri danışmanlarımıza bilgi verebilirsin.

Mail-Order kartının fiziksel olarak bulunmadığı ortamda; yani mektup ile sipariş, telefon veya internet aracılığı ile yapılan kredi kartıyla alışveriş işlemidir. Kartın bu işleme açıktır, ancak arzu edersen kapattırabilirsin.

Ticari ve yeniden satış amaçlı toplu alışverişler için yapılan harcamalarda bireysel kredi kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer tüm kampanya uygulamalarından faydalanamazsın

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Tüketici Kredisi Sözleşmeleri başlıklı 22/2. Maddesi kapsamında bireysel kredi kartın ile dahil olduğun ve ödül kazanımı belirli bir ücret/koşula tabii olan kredi kartı kampanyalarından 14 gün içerisinde cayma hakkın bulunmaktadır. Cayma talebin ile birlikte kampanyanın iptali sağlanarak, sonraki dönemde herhangi bir ücret veya faiz yansıtılmayacak ve kampanya kapsamında sunulan hizmetten talep tarihin itibari ile yararlanmıyor olacaksın. Cayma hakkını kullandığını açık bir şekilde bankamıza beyan etmen gerekmektedir.

Kampanya kapsamında senden alınan bir ücret olması halinde, ilgili kampanya kapsamında herhangi bir ödül kazanmamış iseniz bu ücret sana iade edilecektir

Cayma hakkı talebini, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Tüketici Kredisi Sözleşmeleri başlıklı 22/2. Maddesi kapsamında bireysel kredi kartın ile dahil olduğun ve ödül kazanımı belirli bir ücret/koşula tabii olan kredi kartı kampanyaları ve/veya kredi kartı nakit kullanım işlemleri için işlem tarihi itibari ile 14 gün içinde Call Center aracılığı ile bankamıza iletmen gerekmektedir.

İlgili mevzuat çerçevesinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Tüketici Kredisi Sözleşmeleri başlıklı 22/2. Maddesi kapsamında bireysel kredi kartın üzerinden taksitli olarak kullanmış olduğun nakit çekimler ve/veya taksitsiz harcama ya da borç bakiyelerini taksitlendirdiğin işlemler için on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkın bulunmaktadır. Cayma hakkını kullandığına dair bildiriminizi cayma hakkı süresi içerisinde Çağrı Merkezimize iletmen ve cayma hakkı bildirim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ana parayı geri ödeme tarihine kadar işlemiş olan akdi faizi ile birlikte Banka’ya ödemen gerekmektedir. Gerekli ödemeyi zamanında yapmaman halinde, cayma hakkı kullanılmamış sayılacaktır. Cayma hakkı kullanılmış olsa dahi kamu kurum veya kuruluşuna veya üçüncü kişilere ödenmiş olan masrafların iadesi Banka tarafından yapılmayacaktır.